CASA rozpoczyna budowę parkingu wielopoziomowego we Frederiksbergu

/news/ostatnie-aktualnosci/artykul/casa-rozpoczyna-budowe-parkingu-wielopoziomowego-we-frederiksbergu/

Rozpoczęto prace nad budową parkingu wielopoziomowego i nowej, miejskiej przestrzeni publicznej we Frederiksbergu. Budowa będzie realizowana we współpracy przedsiębiorstw publiczno-prywatnych i gminy.

Mieszkańcy Frederiksberga już nie będą musieli krążyć wokół placu Langelands Plads w poszukiwaniu miejsca parkingowego. Na placu CASA właśnie rozpoczęła wykopy pod nowy, trzypiętrowy parking podziemny z miejscami parkingowymi dla ponad 200 samochodów.

By zapewnić mieszkańcom sąsiednich budynków możliwie jak najlepszą ochronę przed uciążliwym hałasem, CASA stosuje inną metodę wykonywania wykopu pod fundament. Z tradycyjnymi wykopami pod fundament wiąże się między innymi wbijanie pali w ziemię – jest to metoda zarówno hałaśliwa, jak i powodująca wibracje. Przy placu Langelands Plads CASA stosuje tzw. metodę ścian szczelinowych. Zasadniczo polega ona na tym, że ściana ze zbrojonego betonu jest „wprowadzana” w ziemię, co pozwala na zredukowanie poziomu hałasu i wibracji.

CASA jest głównym wykonawcą, a Apcoa będzie odpowiadała za zarządzanie budynkiem i jego konserwację w całym, 25-letnim okresie eksploatacji budynku. Budowa będzie finansowana przez Urząd Gminy Frederiksberg, zarówno w fazie prowadzenia robót budowlanych, jak i w fazie eksploatacji. Przewiduje się, że budynek zostanie ukończony na początku 2019 roku.

Czytaj więcej

CENTRUM EXPO XXI, WARSZAWA 27/28.09.

/news/ostatnie-aktualnosci/artykul/centrum-expo-xxi-warszawa-272809/

Apcoa Parking, jak co roku, wzięła udział w targach Shopping Center Forum. – To najważniejsze spotkanie najemców z developerami, wyjątkowa okazja do rozmów negocjacyjnych, wymiany doświadczeń, poglądów, opinii oraz do podpisania umów najmu. W tym roku na  stoisku APCOA Parking  gościli również przedstawicieli firmy Scheidt & Bachmann, globalnego dostawcy rozwiązań poboru opłat parkingowych.

Udana współpraca pomiędzy producentem systemów zarządzania parkingami, a ekspertem ds. zarządzania parkingami rozpoczęła się 45 lat temu w Niemczech. APCOA Parking oferuje swoim partnerom kontraktowym innowacyjne rozwiązania: od profesjonalnego zarządzania cyklem życia, konserwacji i modernizacji, inteligentnych strategii inwestycyjnych w celu opracowania innowacyjnych produktów parkingowych i nowych lokalizacji. Na stoisku APCOA Parking  podczas SCF zaprezentowane zostały najnowsze produkty Scheidt & Bachmann – systemy Enterveo. Uczestnicy Forum mieli możliwość zapoznania się z  modelem automatycznej kasy parkingowej, terminali wjazdowych i wyjazdowych.Czytaj więcej

APCOA PARKING uczestnikiem FORUM EKONOMICZNEGO w Krynicy.

/news/ostatnie-aktualnosci/artykul/apcoa-parking-uczestnikiem-forum-ekonomicznego-w-krynicy/

W dniach 5-7 września 2017 odbyło się XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdrój.

Już od kilkunastu lat elity polityczne, gospodarcze i intelektualne Europy środkowo- wschodniej podejmują dialog o przyszłości Europy. Od początku istnienia Forum krynickie jest porównywane do Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos.

W tym roku ponad 3,5 tysiąca gości dyskutowało o najbardziej aktualnych problemach gospodarki światowej, krajowej oraz o sprawach politycznych i społecznych.

APCOA Parking była jednym z uczestników Forum Ekonomicznego oraz następujących paneli dyskusyjnych:

„Motoryzacja w miastach przyszłości – przyszłość motoryzacji w miastach” oraz „Transport publiczny i indywidualny osobowy i towarowy”.

Czytaj więcej

APCOA PARKING zarządza dwupoziomowym parkingiem pod rondem KAPONIERA w Poznaniu

/news/ostatnie-aktualnosci/artykul/apcoa-parking-zarzadza-dwupoziomowym-parkingiem-pod-rondem-kaponiera-w-poznaniu/

Od lipca br. APCOA PARKING zarządza dwupoziomowym parkingiem pod rondem KAPONIERA w Poznaniu.

 

Do dyspozycji klientów jest 240 miejsc. Parking jest bezobsługowy, monitorowany całą dobę oraz wyposażony w system parkingowy POL CHIP.

Czytaj więcej

Jak rozwiązać problem z parkowaniem w mieście.

/news/ostatnie-aktualnosci/artykul/jak-rozwiazac-problem-z-parkowaniem-w-miescie/

Miejsce parkingowe w mieście to od pewnego czasu poważne zmartwienie zmotoryzowanych mieszkańców. To także poważny problem zarządzających ulicami, parkingami oraz terenami prywatnymi często wykorzystywanymi do parkowania.

Z pomocą coraz częściej przychodzi profesjonalne organizowanie i administrowanie miejscami parkingowymi oraz nowoczesne technologie. O nowościach w systemie parkowania i zarządzania parkingami mówi Maciej Zawadzki, prezes APCOA Parking Polska.

APCOA PARKING POLSKA to obecnie największa w Polsce firma działająca w branży parkingowej. Co stoi za sukcesem firmy?

Firma istnieje w Polsce od 1998 roku i od samego początku wyznacza nowe standardy i kierunki na polskim rynku zarządzania parkingami. Zarządzamy ponad 100 obiektami parkingowymi na terenie całego kraju. Warto też dodać, że APCOA PARKING POLSKA jest częścią grupy  APCOA PARKING. To ponad 8.700 projektów parkingowych w Europie w tym 1.300.000 miejsc parkingowych zarządzanych przez grupę APCOA.

Gdzie w Polsce możemy spotkać Państwa rozwiązania ?

Głównie na parkingach w Galeriach Handlowych i biurowcach, ale nie tylko. Nasza firma zarządza także parkingami w innych obiektach takich jak hotele, szpitale i multikina. Jesteśmy także zarządzającym wszystkimi parkingami na lotnisku Poznań Ławica, gdzie oddajemy do dyspozycji ponad 2.000 miejsc parkingowych na parkingach krótkoterminowych, długoterminowych oraz strefie ograniczonego postoju „Kiss & Fly”.

Z Państwa usług korzystają nie tylko duże obiekty ?

To prawda. Oprócz tych największych projektów jak na przykład zarządzanie wielopoziomowym parkingiem w Warsaw Financial Center czy parkingami w ponad 20 Galeriach Handlowych w Polsce, mamy doświadczenie w zarządzaniu prywatnymi ulicami i parkingami. Przykładem może być ulica Leszczyńska w Warszawie lub parking Platinum Towers przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie. Zarządzamy także parkingami przy sieciach sklepów i marketów. Z naszego doświadczenia korzystają Tesco, Carrefour, Biedronka i Netto w całej Polsce. Głównym celem jest pomoc w rozwiązaniu problemu tak zwanego „parkowania na dziko”. Dzięki wprowadzeniu profesjonalnego systemu parkowania mamy więcej miejsc parkingowych. Kierowcy także doceniają fakt, że pomimo konieczności zapłaty zawsze są miejsca do zaparkowania.

Można więc powiedzieć, że właściwe zarządzanie miejscami parkingowymi powinno interesować właścicieli gruntów w najbardziej zatłoczonych miejscach?

Potrzeby klientów na każdym parkingu determinuje najbliższe otoczenie. Przy marketach klienci zazwyczaj zostawiają swoje samochody na kilka minut, natomiast w miejscu zamieszkania czy pracy na kilka godzin. Miejsca parkingowe organizowane są przez samorządy, spółdzielnie mieszkaniowe oraz wspólnoty lokatorów, często jako organizacje pożytku publicznego. Odpowiednie regulacje i zarządzanie miejscami parkingowymi na prywatnych drogach lub parkingach służyć mają szerokiemu gronu użytkowników.

Koncentrujemy się na „produktach parkingowych”, które wychodzą naprzeciw indywidualnym potrzebom zróżnicowanych grup klientów: osób parkujących incydentalnie, firm, mieszkańców osiedli z parkingami, osób odwiedzających, klientów firm, rodzin, osób podróżujących itp. Monitorujemy więc trendy i prowadzimy na bieżąco badania rynku, tak aby nieustannie ulepszać nasze produkty. Najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, zoptymalizowane procesy oraz ciągłe udoskonalenia pozwalają minimalizować koszty. W ten sposób APCOA PARKING zapewnia rentowność każdego parkingu samochodowego i pełną satysfakcję właściciela. 

Czytaj więcej

Nowoczesny system LPR na parkingu WFC w Warszawie

/news/ostatnie-aktualnosci/artykul/nowoczesny-system-lpr-na-parkingu-wfc-w-warszawie/

Od grudnia 2016 roku wielopoziomowy parking w budynku WFC w Warszawie został wyposażony przez APCOA PARKING w nowoczesny i zintegrowany moduł LPR (License Plate Recognition).

Pozwala on na kontrolę dostępu użytkowników abonamentowych w oparciu o weryfikację za pomocą karty zbliżeniowej, jak też na podstawie numeru rejestracyjnego pojazdu.

Dzięki zaawansowanej technologicznie konfiguracji użytkownicy cieszą się ułatwieniami jeśli chodzi o obsługę systemu np. automatyczne otwarcie szlabanu po rozpoznaniu numeru rejestracyjnego bez konieczności użycia karty zbliżeniowej, możliwość płatności kartami płatniczymi w kasie automatycznej (transakcje stykowe i zbliżeniowe do 50 PLN).System został również zintegrowany z systemem kontroli dostępu do budynku dzięki czemu:

  • Użytkownicy abonamentowi mogą używać tej samej karty dostępu na parking i do powierzchni biurowej,
  • Użytkownicy okazjonalni (na podstawie biletów jednorazowych) mogą poruszać się w obrębie dostępu do parkingu i wyjścia z parkingu przez bramki w hallu budynkowym za pomocą biletu jednorazowego systemu parkingowego z kodem paskowym.

Wjazd na parking zyskał dużą, podświetlaną tablicę informacyjną m.in. z informacją o dostępnych na parkingu usługach oraz ilości dostępnych miejsc parkingowych dla klientów okazjonalnych, gości najemców itp.Nowy System pozwala również na wprowadzenie szeregu dogodnych produktów jak np. czeki parkingowe, walidacje, bilety kongresowe, przedpłacone itp.

Czytaj więcej

Parkingi przy Porcie Lotniczym Ławica wyposażone w nowoczesny i wszechstronny system LPR.

/news/ostatnie-aktualnosci/artykul/parkingi-przy-porcie-lotniczym-lawica-wyposazone-w-nowoczesny-i-wszechstronny-system-lpr/

Od października b.r. parkingi przy Porcie Lotniczym Ławica w Poznaniu zostały wyposażone przez APCOA PARKING  w nowoczesny i wszechstronny system do identyfikacji odczytu tablic rejestracyjnych pojazdów, tak zwany LPR – License Plate Recognition System. Ponadto w urządzeniach wjazdowych i wyjazdowych zamontowano czytniki, które umożliwiają odczyt kodów QR (Quick Response) na nośnikach papierowych oraz monitorach smartphone. 

Czytaj więcej

Nowoczesny system LPR na parkingu RONDO 1 w Warszawie

/news/ostatnie-aktualnosci/artykul/nowoczesny-system-lpr-na-parkingu-rondo-1-w-warszawie/

Od września b.r. wielopoziomowy parking w budynku Rondo 1 w Warszawie został wyposażony przez APCOA PARKING w nowoczesny i wszechstronny system do identyfikacji odczytu tablic rejestracyjnych pojazdów, tak zwany LPR – License Plate Recognition System. 

Czytaj więcej

APCOA PARKING zarządza parkingiem w FOCUS PARK RYBNIK

/news/ostatnie-aktualnosci/artykul/apcoa-parking-zarzadza-parkingiem-w-focus-park-rybnik/

Od października b.r. APCOA PARKING zarządza parkingiem przy Galerii Handlowej FOCUS PARK w Rybniku. Do dyspozycji klientów jest 320 miejsc parkingowych.

Parking został wyposażony w system parkingowy SKIDATA, który jest serwisowany wyłącznie przez własny i  wykwalifikowany serwis techniczny APCOA PARKING.

Czytaj więcej

Parking w centrum handlowym

/news/ostatnie-aktualnosci/artykul/parking-w-centrum-handlowym/

Jak ważny jest parking doskonale wie każdy kierowca. Coraz częściej właściciele centrów handlowych, hoteli oraz biurowców już na wczesnym etapie procesu inwestycyjnego dużo uwagi poświęcają doborowi infrastruktury parkingowej oraz profesjonalnej organizacji i obsługi parkingu.

Jak ważny jest parking doskonale wie każdy kierowca. Coraz częściej właściciele centrów handlowych, hoteli oraz biurowców już na wczesnym etapie procesu inwestycyjnego dużo uwagi poświęcają doborowi infrastruktury parkingowej oraz profesjonalnej organizacji i obsługi parkingu.

Parking to obecnie nie tylko miejsce postojowe, na którym możemy pozostawić swój pojazd. To cały model zarządzania, który wraz z nowoczesną technologią usprawnia proces parkowania i pobierania opłat, stanowiących często znaczącą pozycję w strukturze przychodów centrum handlowego.

O nowościach w systemie parkowania i zarządzania obiektami parkingowymi mówi Maciej Zawadzki, Prezes Zarządu APCOAPARKING Polska. APCOA PARKING to obecnie największa w Polsce i Europie firma działająca w branży parkingowej. Co stoi za sukcesem firmy?


Nasza firma jest obecna w Europie od 1974 roku, prowadzimy działalność w 12 krajach, zarządzając ponad 8 500 parkingami, w tym prawie 400 przy centrach handlowych. Nasze roczne przychody przekraczają 850 mln Euro. W Polsce APCOA PARKING istnieje od 1998 roku wyznaczając standardy i kierunki rozwoju na krajowym rynku zarządzania parkingami. Obecnie zarządzamy ponad 70 obiektami parkingowymi. Wyposażamy je w najnowocześniejszy sprzęt renomowanych międzynarodowych producentów, co w połączeniu z międzynarodowym doświadczeniem naszego zespołu wpływa na skuteczność oraz wysoką jakość świadczonych usług. Dla każdego zarządzanego przez nas obiektu parkingowego opracowujemy koncepcję prawidłowej organizacji ruchu, doboru sprzętu technicznego oraz zarządzania, w tym optymalnej struktury taryfowej, uwzględniając zarówno specyfikę obiektu jak i oczekiwania klienta. Dzięki jakości i skuteczności świadczonych przez nas usług, od kilku lat nasza firma w Polsce rozwija się w tempie 20-30% rocznie. 

Jakie nowe obiekty korzystają z Państwa usług?

W tym roku między innymi podpisaliśmy wieloletni kontrakt na zarządzanie wielopoziomowym parkingiem Warsaw Financial Center. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych wież biurowych w śródmieściu Warszawy, oferująca 333 miejsca parkingowe. Równocześnie w najbliższej okolicy nasza firma zarządza już obiektami parkingowymi w pozostałych wieżach tworzących ultranowoczesne centrum biurowe Warszawy tj. przy biurowcach Rondo1, Hotelu Marriott, Spektrum Tower oraz w położonym nieopodal Atrium International. Portfel naszych projektów powiększył się w tym roku także o kolejne parkingi miejskie i obiekty handlowe na terenie całego kraju min. z sieci Tesco, Netto czy też Biedronka. W sumie zarządzamy obecnie parkingami przy ponad 20 obiektach handlowych w Polsce.

Działalność APCOA to jednak nie tylko parkingi przy obiektach handlowych i biurowych?

Oczywiście. Nasza firma zarządza także parkingami przy innych obiektach takich jak hotele, szpitale, lotniska, parkingi miejskie, kina, obiekty rekreacyjne i sportowe. Dla każdego z nich przygotowujemy indywidualną strategię, obejmującą także działalność handlową w celu maksymalizacji rentowności danego parkingu.

Z jakimi rozwiązaniami technicznymi i nowoczesnymi technologiami mamy do czynienia na zarządzanych przez Państwa parkingach?


Eksperci Grupy APCOA regularnie analizują europejski rynek systemów parkingowych. Co kilka lat wybieramy kilku producentów zapewniających, naszym zdaniem, najwyższą jakość oraz bezawaryjne i zaawansowane technologicznie urządzenia parkingowe. Obecnie pracujemy na systemach takich marek jak Designa, Parkeon czy Skidata. Dzięki znacznej skali zakupów w Europie producenci udzielają nam wysokich rabatów, które z reguły przenosimy na naszych klientów. Korzystamy z systemów parkingowych opartych o rozwiązania wyposażone w szlabany, a także w bezobsługowe parkometry. Każdy rodzaj urządzeń dedykowany jest do innego rodzaju obiektu. Wśród nowoczesnych technologii standardem są obecnie systemy lamp LED wskazujących kierowcom wolne miejsca parkingowe, czy też możliwość dokonywania płatności bezstykowymi kartami płatniczymi w kasach automatycznych i parkometrach. W tej chwili pracujemy nad wprowadzeniem nowych, alternatywnych metod płatności, które będą jeszcze wygodniejsze dla kierowców. Coraz większa liczba właścicieli obiektów parkingowych jest też zainteresowana digitalizacją systemu parkowania. Sięgamy wówczas po systemy rozpoznawania numerów rejestracyjnych pojazdów, systemy oparte na QR kodach, czy też zaawansowane systemy rezerwacyjne miejsc parkingowych.

Dziękuję za rozmowę.

Czytaj więcej

Nowe parkingi przy „Galerii Wybickiego” w Kościerzynie oraz „Galerii Familia” w Gdańsku.

/news/ostatnie-aktualnosci/artykul/nowe-parkingi-przy-galerii-wybickiego-w-koscierzynie-oraz-galerii-familia-w-gdansku/

Nowe parkingi w Gdańsku

Od kwietnia b.r.  APCOA PARKING zarządza parkingiem przy Centrum Handlowym „ Galeria Wybickiego” w Kościerzynie oraz parkingiem przy Centrum Handlowym „Familia” w Gdańsku.

Czytaj więcej

APCOA PARKING podpisała dziesięcioletni kontrakt na zarządzanie wielopoziomowym parkingiem w obiekcie Warsaw Financial Center w Warszawie.

/news/ostatnie-aktualnosci/artykul/apcoa-parking-podpisala-dziesiecioletni-kontrakt-na-zarzadzanie-wielopoziomowym-parkingiem-w-obiekci/

APCOA PARKING podpisała dziesięcioletni kontrakt na zarządzanie wielopoziomowym parkingiem w obiekcie Warsaw Financial Center w Warszawie.

 

W marcu b.r. APCOA PARKING podpisała dziesięcioletnią umowę na zarządzanie wielopoziomowym parkingiem liczącym 380 miejsc w obiekcie biurowym Warsaw Financial Center, jednym z najbardziej prestiżowych wieżowców stolicy, położonym w Centralnej Dzielnicy Biznesowej Warszawy. Działalność APCOA PARKING w tym obiekcie obejmuje również prowadzenie myjni samochodowej. W 2016 roku parking zostanie gruntownie zmodernizowany i wyposażony w nowy system parkingowy DESIGNA. APCOA PARKING od wielu lat współpracuje ze znaczącymi inwestorami, właścicielami nieruchomości oraz instytucjami publicznymi w całym kraju. Należą do nich prestiżowe biurowce, galerie handlowe, lotniska, hotele, parkingi miejskie oraz szpitale

Czytaj więcej