APCOA Parking Polska jest największą w Polsce firmą działającą w branży parkingowej.

APCOA Parking Polska jest częścią GRUPY APCOA.

Nasze usługi:

APCOA Parking Polska zarządza infrastrukturą parkingową w miastach: parkingami i strefami płatnego parkowania, a także jest operatorem parkingów przy szpitalach, biurowcach, hotelach i centrach handlowych.

  • Planujemy, doradzamy w zakresie analiz, opracowania koncepcji pod kątem prawidłowej organizacji ruchu oraz doboru sprzętu technicznego uwzględniając specyfikę obiektu i oczekiwania Klienta.
  • Przygotowujemy sprawozdania finansowe oraz statystyki w oparciu o zainstalowany system parkingowy i system księgowy w celu zmaksymalizowania przychodów, zysków oraz optymalizacji kosztów wynikających z działalności parkingu.
  • Zajmujemy się dostawą, montażem oraz serwisem technicznym systemów parkingowych. W tym zakresie współpracujemy z najlepszymi austriackim i niemieckimi  producentami. Dostarczamy niezbędne materiały eksploatacyjne tj. bilety parkingowe, karty abonamentowe i inne.
  • Instalacja i obsługa systemu monitoringu parkingów w zapisie cyfrowym oraz udostępnienie Klientowi materiałów archiwalnych zarejestrowanych przez system monitoringu.
  • W celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie parkingu dostarczamy odpowiednie jego oznakowanie przy pomocy znaków pionowych i poziomych oraz wydzielamy miejsca dla osób niepełnosprawnych lub wyznaczonych przez Klienta. Dostarczamy system świetlny informujący o wolnych miejscach postojowych lub ich braku.
  • Zatrudniamy przeszkolonych pracowników wraz z nadzorem wykwalifikowanej kadry kierowniczej zapewniając obsługę klienta parkingu na najwyższym poziomie.
  • Zapewniamy usługi utrzymania porządku na powierzchni parkingu oraz na ciągach komunikacyjnych związanych z parkingiem przez cały rok.
  • Współpracujemy z renomowanymi agencjami ochroniarskimi w zakresie zespołu szybkiego reagowania.
  • Oferujemy usługi reklamowo - marketingowe. Proponujemy powierzchnie pod reklamę wielkoformatową, powierzchnie na szlabanach oraz nadruki na biletach parkingowych. Organizujemy akcje marketingowe mające na celu rozpowszechnienie parkingu.

O APCOA:

Grupa APCOA PARKING jest wiodącym operatorem parkingów z ponad 50-letnim doświadczeniem w branży. Grupa zatrudnia 5 tys. pracowników i zarządza ok. 1,5 mln miejsc parkingowych w ponad 9.500 obiektach na terenie 13 europejskich krajów. Obsługiwane przez nas obiekty obejmują między innymi 1.800 parkingów miejskich i parkingów zlokalizowanych przy centrach handlowych, 400 hoteli, 150 szpitali i 58 portów lotniczych w Europie. APCOA konsekwentnie realizuje przyjęty model biznesowy asset light z niewielkim udziałem aktywów własnych i jako zaufany partner prywatnych i publicznych właścicieli nieruchomości maksymalizuje osiągane przez nich przychody i zyski.

Za pośrednictwem otwartej platformy cyfrowej APCOA FLOW łączymy parkingi  i strefy płatnego parkowania z klientami, partnerami i konsumentami. Dzięki technologii APCOA FLOW zamieniamy nasze parkingi w centra mobilności, które oferują nowatorskie usługi i zapewniają wyższy komfort podróżowania. Nie sposób nie wspomnieć także o korzyściach dla środowiska: nasze usługi świadczymy w formie cyfrowej, a dzięki inteligentnemu systemowi nawigacji na parkingi ograniczamy natężenie ruchu pojazdów szukających miejsc do zaparkowania, tym samym aktywnie przyczyniając się do redukcji emisji spalin w miastach. Łącząc parkowanie z mobilnością, APCOA staje się integralną częścią inteligentnego miasta.

Podstawowym przedmiotem działalności spółki APCOA Parking Polska  jest zarządzanie parkingami oraz organizacja stref płatnego parkowania na ulicach miast. Firma istniejąca w Polsce od 1998 roku od samego początku wyznaczała nowe standardy i kierunki na polskim rynku zarządzania parkingami. Obiekty, którymi zarządzamy, wyposażamy w najnowocześniejszy sprzęt renomowanych międzynarodowych producentów, co w połączeniu z doświadczeniem naszej firmy gwarantuje usługi na najwyższym, światowym poziomie.

Firma APCOA Parking Polska od wielu lat współpracuje z wieloma znaczącymi inwestorami, właścicielami nieruchomości oraz instytucjami publicznymi w całym kraju. Należą do nich galerie handlowe, hotele, lotniska, biurowce, parkingi miejskie, szpitale itp.

Każdego dnia z zarządzanych przez nas parkingów korzystają tysiące osób w całej Polsce. Wieloletnie doświadczenie na polskim rynku w zakresie zarządzania parkingami, profesjonalne i rzetelne podejście do klienta oraz sumienne wypełnianie zobowiązań wynikających z zawartych umów pozwoliło naszej firmie zmaksymalizować przychody z działalności parkingowej, przy jednoczesnym zadowoleniu Klientów i parkujących z oferowanych usług. Dla każdego zarządzanego przez nas parkingu opracowujemy koncepcję pod kątem prawidłowej organizacji ruchu, doboru sprzętu technicznego jak również zarządzania. Wszystkie nasze działania uwzględniają specyfikację obiektu i oczekiwania Klienta.

Misja i strategia

Historia

Odpowiedzialna Firma

 
 

Wszystkie nasze parkingi pozostają otwarte dla naszych klientów! Dostęp zbliżeniowy i automatyczne płatności elektroniczne są zapewniane w większości naszych lokalizacji za pośrednictwem naszej bezpłatnej aplikacji APCOA FLOW - nie trzeba wyciągać biletu ani płacić gotówką w automacie płatniczym.