APLIKACJA PŁATNICZA APCOA FLOW JUŻ DOSTĘPNA W POLSCE

/aktualnosci/ostatnie-aktualnosci/artykul/aplikacja-platnicza-apcoa-flow-juz-dostepna-w-polsce/

APCOA FLOW stanie się platformą integrującą wiele funkcjonalności z zakresu parkowania i mobilności w ramach rozwiązań tzw. smart city -  mówi Maciej Zawadzki Prezes APCOA Parking Polska.

W sierpniu Polska dołączyła do grona 8 krajów, w których dostępna jest aplikacja mobilna APCOA FLOW.

Mamy obecnie mobilne aplikacje na wszystkich naszych największych rynkach: w Wielkiej Brytanii (od końca 2017), w Niemczech (od maja 2018), we Włoszech, Szwajcarii, Danii  i w Norwegii (od listopada 2018), w Szwecji (od marca 2019), w Austrii (od lipca 2019), a od sierpnia jesteśmy obecni także w Polsce. W naszych aplikacjach dostępnych jest  już 389 tys. miejsc parkingowych w Europie, odnotowaliśmy ponad 300 tys. pobrań aplikacji i 275 tys. nowych użytkowników. Co 2 minuty rejestruje się nowy klient. To imponujące liczby, wszyscy ciężko pracujemy, aby APCOA FLOW osiągnęła wielki sukces, rozumiany jako 100 proc. zadowolonych klientów, którzy otrzymują od nas produkt skrojony na ich potrzeby, zgodny z ich oczekiwaniami, a przede wszystkim sprawny i przyjazny w obsłudze.
 
Czym jest APCOA FLOW?

Najogólniej mówiąc: APCOA FLOW jest aplikacją mobilną umożliwiającą płatność za parkowanie na każdym rodzaju parkingu. APCOA FLOW przenosi branżę parkingową w sferę cyfrową. Klienci każdego z kilkuset parkingów w Polsce zarządzanych przez APCOA, którzy zarejestrowali się w aplikacji, oprócz uiszczenia opłaty przy wykorzystaniu aplikacji, będą mogli znaleźć najbliższy parking, sprawdzić dostępność miejsc parkingowych oraz wysokość opłaty parkingowej. W przyszłości będą mogli zarezerwować miejsce parkingowe - lub wybrać opcję gwarancji dostępności konkretnego miejsca. Aplikacja zapewni sprawną nawigację aż do wjazdu na parking. Klient będzie mógł również skorzystać z lokalnych rabatów np. w centrum handlowym jako lojalny klient.

Jak to działa w praktyce?

System kontroli wjazdu rozpozna samochód poprzez LPR (licence plate recognition - automatyczne rozpoznawanie numerów tablic rejestracyjnych) lub kod QR i potwierdzi w chmurze możliwość automatycznego pobrania opłaty parkingowej z karty kredytowej klienta. Szlaban podniesie się automatycznie. Przy wyjeździe platforma obliczy i pobierze z karty kredytowej wartość opłaty oraz otworzy szlaban. I to wszystko automatycznie, bez wyjmowania smartfona.

Podobnie sytuacja będzie wyglądać na parkingach wyposażonych w parkometry np. przy marketach handlowych. Po zaparkowaniu samochodu klient uruchamia w smartfonie aplikację APCOA FLOW w celu rozpoczęcia sesji parkowania i pobrania opłaty za parking lub uznania np. pierwszej godziny parkowania gratis, co ma szczególne znaczenie przy marketach handlowych.

Polski rynek branży parkingowej rozwija się dynamicznie, a to oznacza, że potencjał dla APCOA FLOW jest bardzo duży.

Ludzie cenią sobie wygodę i czas. Poprzez integrację sieci kilkuset świetnie zlokalizowanych parkingów APCOA w praktycznie każdym większym mieście na terenie Polski z innymi rozwiązaniami typu aplikacje centrów handlu i rozrywki, budynków biurowych, obiektów sportowych, lotnisk, stref płatnego parkowania, komunikacji miejskiej, kolei, car sharing’u czy też roweru miejskiego, APCOA FLOW  stanie się platformą integrującą wiele funkcjonalności z zakresu parkowania i mobilności w ramach rozwiązań tzw. smart city. Jestem przekonany i głęboko w to wierzę,  że APCOA FLOW podbije polski rynek parkingowy i przeniesie go do tzw. chmury. Już dzisiaj prowadzimy rozmowy z potencjalnymi partnerami zainteresowanymi możliwością wspólnego oferowania różnego typu usług z zakresu smart mobility poprzez naszą aplikację.

Aplikacja jest narzędziem skrojonym również na potrzeby szeroko pojętej branży retail. Co dzięki niej zyskają właściciele i zarządcy centrów handlowych?

APCOA FLOW otwiera możliwości obsługi parkingu z jedną lub wieloma godzinami parkowania gratis, realizacji programów lojalnościowych, udzielania rabatów na parkowanie w zależności od zrealizowanych zakupów, dedykowania specjalnych (np. szerszych lub położonych bezpośrednio przy wejściu z parkingu  do centrum) miejsc parkingowych wybranym klientom oraz  realizację kampanii promocyjnych typu „noc zakupów“ połączonych z darmowym parkowaniem dla posiadaczy aplikacji. APCOA FLOW zapewnia możliwość  integracji z innymi aplikacjami zewnętrznymi oraz współpracuje z niemal każdym systemem parkingowym. Niewątpliwą zaletą jest również oszczędność w kosztach biletów oraz zużyciu urządzeń parkingowych, ponieważ kontrola dostępu na parking i pobieranie opłat będzie się odbywać w formie cyfrowej.

Wróć
 
 

Wszystkie nasze parkingi pozostają otwarte dla naszych klientów! Dostęp zbliżeniowy i automatyczne płatności elektroniczne są zapewniane w większości naszych lokalizacji za pośrednictwem naszej bezpłatnej aplikacji APCOA FLOW - nie trzeba wyciągać biletu ani płacić gotówką w automacie płatniczym.