Rok 2019 będzie należał do APCOA Flow

/aktualnosci/ostatnie-aktualnosci/artykul/rok-2019-bedzie-nalezal-do-apcoa-flow/

Nie ma już wątpliwości co do tego, że trwająca obecnie złota era aplikacji mobilnych zmieniła dotychczasowe podejście do korzystania ze smartfonów, zaś same aplikacje sprawiły, że telefony stały się bardziej funkcjonalne. Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez aplikacji mobilnych. Korzystanie z aplikacji jest dla nas o tyle oczywiste, że nie przywiązujemy uwagi do czasu i miejsca korzystania z nich. Zatem jakie aplikacje cieszą się największą popularnością wśród Polaków? Takie, które pozwalają zaoszczędzić czas, pieniądze i ułatwiają nasze codzienne życie. Jednym słowem – funkcjonalne.

Nie ma już wątpliwości co do tego, że trwająca obecnie złota era aplikacji mobilnych zmieniła  dotychczasowe podejście do korzystania ze smartfonów, zaś same aplikacje sprawiły, że  telefony stały się bardziej funkcjonalne. Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez aplikacji mobilnych. Korzystanie z aplikacji jest dla nas o tyle oczywiste, że nie przywiązujemy uwagi do czasu i miejsca korzystania z nich. Zatem jakie aplikacje cieszą się największą popularnością wśród Polaków? Takie, które pozwalają zaoszczędzić czas, pieniądze i ułatwiają nasze codzienne życie. Jednym słowem – funkcjonalne.


ROZWÓJ BRANŻY

Każdy kierowca wie, że znalezienie miejsca do parkowania dla swojego pojazdu może być nie lada wyzwaniem. APCOA Parking wychodzi swoim klientom naprzeciw, proponując wielofunkcyjną aplikację mobilną APCOA Flow.

Polski rynek branży parkingowej rozwija się niezwykle dynamicznie, a co za tym idzie potencjał dla APCOA Flow jest ogromny. Polacy lubią nowinki cyfrowe, cenią aplikacje wyposażone w funkcje nawigacji  oraz geolokalizacji, dzięki którym z łatwością znajdą nie tylko parking APCOA, ale również restauracje, kawiarnie czy kino  w pobliżu. Ponadto, dzięki takim aplikacjom kierowca  może z łatwością sprawdzić, gdzie aktualnie się znajduje, a także jak dojechać do wyznaczonego przez niego miejsca

Ludzie cenią sobie wygodę i czas. Poprzez integrację sieci kilkuset świetnie zlokalizowanych parkingów APCOA w praktycznie każdym większym mieście na terenie Polski z innymi rozwiązaniami typu aplikacje centrów handlu i rozrywki, budynków biurowych, obiektów sportowych, lotnisk, stref płatnego parkowania, komunikacji miejskiej, kolei, car sharingu czy też roweru miejskiego,  APCOA Flow powinna stać się platformą integrującą wiele funkcjonalności z zakresu parkowania i mobilności w ramach rozwiązań tzw. smart city. 

Parking dla APCOA  to nie tylko miejsce postojowe, firma chce zaoferować swoim  klientom  kompleksową ofertę. Taką, aby parkowanie było wygodne, szybkie, przyjemne, połączone z możliwością umycia pojazdu, doładowania elektrycznego, skorzystania z  promocji lojalnego klienta i  „nocy zakupów”.

APCOA Flow przeniesie branżę parkingową w sferę cyfrową. Ogromną zaletą tej aplikacji  jest to, że platforma,  na której zbudowana jest APCOA Flow, zapewnia integrację ze wszystkimi rodzajami zewnętrznych aplikacji, np. komunikacji miejskiej lub centrum handlowego, a przede wszystkim współpracuje z wieloma producentami systemów parkingowych.

 

KORZYŚCI DLA KLIENTÓW

Klienci każdego z kilkuset parkingów w Polsce zarządzanych przez APCOA, którzy zarejestrują się w aplikacji, będą mogli znaleźć najbliższy parking, sprawdzić dostępność miejsc parkingowych oraz wysokość opłaty parkingowej. Będą mogli zarezerwować miejsce parkingowe z obniżoną ceną lub wybrać opcję gwarancji miejsca. Aplikacja zapewni sprawną nawigację aż do wjazdu na parking. Klient będzie mógł również skorzystać z lokalnych rabatów, promocji  np. w centrum handlowym jako lojalny klient. System kontroli wjazdu rozpozna samochód poprzez system  LPR (automatyczne rozpoznawanie numerów tablic rejestracyjnych) lub odczytu kart RFiD i potwierdzi w chmurze możliwość automatycznego pobrania opłaty parkingowej z karty kredytowej klienta. Szlaban podniesie się automatycznie. Przy wyjeździe platforma obliczy i pobierze z karty kredytowej wartość opłaty oraz otworzy szlaban. Prosto, szybko, wygodnie.

 

10 TYŚ. PARKINGÓW W EUROPIE 

Analogicznie sytuacja będzie wyglądać na parkingach wyposażonych w parkometry, np. przy marketach handlowych. Po zaparkowaniu samochodu klient uruchomi w smartfonie  aplikację  APCOA Flow w celu rozpoczęcia sesji parkowania. Po zakończeniu parkowania klient zakończy sesję i system pobierze odpowiednią opłatę proporcjonalnie do czasu postoju lub uwzględni darmowy czas parkowania np. pierwszą godzinę parkowania gratis. W innej opcji w chwili wjazdu i wyjazdu samochód zostanie zidentyfikowany przez system sczytywania tablic rejestracyjnych, następnie błyskawicznie prześle dane do platformy APCOA Flow, ta z kolei naliczy i pobierze z karty kredytowej odpowiednią opłatę parkingową.
APCOA Flow jest na tyle elastyczna, iż zapewnia sprawną integrację z niemal wszystkimi aplikacjami zewnętrznymi oraz współpracę z niemal każdym systemem parkingowym. Niewątpliwą zaletą jest również oszczędność w kosztach biletów oraz zużyciu urządzeń parkingowych, ponieważ kontrola dostępu na parkingu i pobieranie opłat będzie się odbywać w formie cyfrowej.
Aplikacja APCOA Flow działa już na ponad 600 parkingach APCOA w Niemczech, niedawno została wdrożona we Włoszech, a do końca roku zostanie uruchomiona  w Skandynawii. W Polsce planujemy debiut już w 2019 roku. Co niezwykle ważne,  każdy użytkownik APCOA Flow będzie mógł z niej skorzystać na każdym z ponad 10 tyś. parkingów APCOA w 13 krajach europejskich, w tym na ponad  300  w Polsce.

Czytaj więcej

SHOPPING CENTER FORUM 26-27.09.2018 WARSZAWA

/aktualnosci/ostatnie-aktualnosci/artykul/shopping-center-forum-26-27092018-warszawa/

Apcoa Parking podczas tegorocznej, jesiennej edycji SCF zaprezentowała nowoczesną aplikację mobilną APCOA Flow, która przeniesie branżę parkingową w sferę cyfrową.

APCOA Parking, jak co roku, wzięła udział w targach Shopping Center Forum.  To najważniejsze spotkanie najemców z developerami, niepowtarzalna  okazja do rozmów negocjacyjnych, do wymiany doświadczeń,  oraz do podpisania umów najmu, kontraktów.  Na  stoisku APCOA Parking ponownie  gościli  przedstawiciele firmy Scheidt & Bachmann, globalnego dostawcy rozwiązań poboru opłat parkingowych. Apcoa Parking podczas tegorocznej,  jesiennej edycji SCF zaprezentowała nowoczesną aplikację mobilną APCOA Flow, która przeniesie branżę parkingową w sferę cyfrową. Odwiedzający nas goście mieli możliwość przetestowania na smartphonie wersji demo i przekonania się,  jak ta aplikacja ułatwi i usprawni  proces parkowania.

Czytaj więcej

CASA rozpoczyna budowę parkingu wielopoziomowego we Frederiksbergu

/aktualnosci/ostatnie-aktualnosci/artykul/casa-rozpoczyna-budowe-parkingu-wielopoziomowego-we-frederiksbergu/

Rozpoczęto prace nad budową parkingu wielopoziomowego i nowej, miejskiej przestrzeni publicznej we Frederiksbergu. Budowa będzie realizowana we współpracy przedsiębiorstw publiczno-prywatnych i gminy.

Mieszkańcy Frederiksberga już nie będą musieli krążyć wokół placu Langelands Plads w poszukiwaniu miejsca parkingowego. Na placu CASA właśnie rozpoczęła wykopy pod nowy, trzypiętrowy parking podziemny z miejscami parkingowymi dla ponad 200 samochodów.

By zapewnić mieszkańcom sąsiednich budynków możliwie jak najlepszą ochronę przed uciążliwym hałasem, CASA stosuje inną metodę wykonywania wykopu pod fundament. Z tradycyjnymi wykopami pod fundament wiąże się między innymi wbijanie pali w ziemię – jest to metoda zarówno hałaśliwa, jak i powodująca wibracje. Przy placu Langelands Plads CASA stosuje tzw. metodę ścian szczelinowych. Zasadniczo polega ona na tym, że ściana ze zbrojonego betonu jest „wprowadzana” w ziemię, co pozwala na zredukowanie poziomu hałasu i wibracji.

CASA jest głównym wykonawcą, a Apcoa będzie odpowiadała za zarządzanie budynkiem i jego konserwację w całym, 25-letnim okresie eksploatacji budynku. Budowa będzie finansowana przez Urząd Gminy Frederiksberg, zarówno w fazie prowadzenia robót budowlanych, jak i w fazie eksploatacji. Przewiduje się, że budynek zostanie ukończony na początku 2019 roku.

Czytaj więcej

CENTRUM EXPO XXI, WARSZAWA 27/28.09.

/aktualnosci/ostatnie-aktualnosci/artykul/centrum-expo-xxi-warszawa-272809/

Apcoa Parking, jak co roku, wzięła udział w targach Shopping Center Forum. – To najważniejsze spotkanie najemców z developerami, wyjątkowa okazja do rozmów negocjacyjnych, wymiany doświadczeń, poglądów, opinii oraz do podpisania umów najmu. W tym roku na  stoisku APCOA Parking  gościli również przedstawicieli firmy Scheidt & Bachmann, globalnego dostawcy rozwiązań poboru opłat parkingowych.

Udana współpraca pomiędzy producentem systemów zarządzania parkingami, a ekspertem ds. zarządzania parkingami rozpoczęła się 45 lat temu w Niemczech. APCOA Parking oferuje swoim partnerom kontraktowym innowacyjne rozwiązania: od profesjonalnego zarządzania cyklem życia, konserwacji i modernizacji, inteligentnych strategii inwestycyjnych w celu opracowania innowacyjnych produktów parkingowych i nowych lokalizacji. Na stoisku APCOA Parking  podczas SCF zaprezentowane zostały najnowsze produkty Scheidt & Bachmann – systemy Enterveo. Uczestnicy Forum mieli możliwość zapoznania się z  modelem automatycznej kasy parkingowej, terminali wjazdowych i wyjazdowych.Czytaj więcej

APCOA PARKING uczestnikiem FORUM EKONOMICZNEGO w Krynicy.

/aktualnosci/ostatnie-aktualnosci/artykul/apcoa-parking-uczestnikiem-forum-ekonomicznego-w-krynicy/

W dniach 5-7 września 2017 odbyło się XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdrój.

Już od kilkunastu lat elity polityczne, gospodarcze i intelektualne Europy środkowo- wschodniej podejmują dialog o przyszłości Europy. Od początku istnienia Forum krynickie jest porównywane do Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos.

W tym roku ponad 3,5 tysiąca gości dyskutowało o najbardziej aktualnych problemach gospodarki światowej, krajowej oraz o sprawach politycznych i społecznych.

APCOA Parking była jednym z uczestników Forum Ekonomicznego oraz następujących paneli dyskusyjnych:

„Motoryzacja w miastach przyszłości – przyszłość motoryzacji w miastach” oraz „Transport publiczny i indywidualny osobowy i towarowy”.

Czytaj więcej

APCOA PARKING zarządza dwupoziomowym parkingiem pod rondem KAPONIERA w Poznaniu

/aktualnosci/ostatnie-aktualnosci/artykul/apcoa-parking-zarzadza-dwupoziomowym-parkingiem-pod-rondem-kaponiera-w-poznaniu/

Od lipca br. APCOA PARKING zarządza dwupoziomowym parkingiem pod rondem KAPONIERA w Poznaniu.

 

Do dyspozycji klientów jest 240 miejsc. Parking jest bezobsługowy, monitorowany całą dobę oraz wyposażony w system parkingowy POL CHIP.

Czytaj więcej

Jak rozwiązać problem z parkowaniem w mieście.

/aktualnosci/ostatnie-aktualnosci/artykul/jak-rozwiazac-problem-z-parkowaniem-w-miescie/

Miejsce parkingowe w mieście to od pewnego czasu poważne zmartwienie zmotoryzowanych mieszkańców. To także poważny problem zarządzających ulicami, parkingami oraz terenami prywatnymi często wykorzystywanymi do parkowania.

Z pomocą coraz częściej przychodzi profesjonalne organizowanie i administrowanie miejscami parkingowymi oraz nowoczesne technologie. O nowościach w systemie parkowania i zarządzania parkingami mówi Maciej Zawadzki, prezes APCOA Parking Polska.

APCOA PARKING POLSKA to obecnie największa w Polsce firma działająca w branży parkingowej. Co stoi za sukcesem firmy?

Firma istnieje w Polsce od 1998 roku i od samego początku wyznacza nowe standardy i kierunki na polskim rynku zarządzania parkingami. Zarządzamy ponad 100 obiektami parkingowymi na terenie całego kraju. Warto też dodać, że APCOA PARKING POLSKA jest częścią grupy  APCOA PARKING. To ponad 8.700 projektów parkingowych w Europie w tym 1.300.000 miejsc parkingowych zarządzanych przez grupę APCOA.

Gdzie w Polsce możemy spotkać Państwa rozwiązania ?

Głównie na parkingach w Galeriach Handlowych i biurowcach, ale nie tylko. Nasza firma zarządza także parkingami w innych obiektach takich jak hotele, szpitale i multikina. Jesteśmy także zarządzającym wszystkimi parkingami na lotnisku Poznań Ławica, gdzie oddajemy do dyspozycji ponad 2.000 miejsc parkingowych na parkingach krótkoterminowych, długoterminowych oraz strefie ograniczonego postoju „Kiss & Fly”.

Z Państwa usług korzystają nie tylko duże obiekty ?

To prawda. Oprócz tych największych projektów jak na przykład zarządzanie wielopoziomowym parkingiem w Warsaw Financial Center czy parkingami w ponad 20 Galeriach Handlowych w Polsce, mamy doświadczenie w zarządzaniu prywatnymi ulicami i parkingami. Przykładem może być ulica Leszczyńska w Warszawie lub parking Platinum Towers przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie. Zarządzamy także parkingami przy sieciach sklepów i marketów. Z naszego doświadczenia korzystają Tesco, Carrefour, Biedronka i Netto w całej Polsce. Głównym celem jest pomoc w rozwiązaniu problemu tak zwanego „parkowania na dziko”. Dzięki wprowadzeniu profesjonalnego systemu parkowania mamy więcej miejsc parkingowych. Kierowcy także doceniają fakt, że pomimo konieczności zapłaty zawsze są miejsca do zaparkowania.

Można więc powiedzieć, że właściwe zarządzanie miejscami parkingowymi powinno interesować właścicieli gruntów w najbardziej zatłoczonych miejscach?

Potrzeby klientów na każdym parkingu determinuje najbliższe otoczenie. Przy marketach klienci zazwyczaj zostawiają swoje samochody na kilka minut, natomiast w miejscu zamieszkania czy pracy na kilka godzin. Miejsca parkingowe organizowane są przez samorządy, spółdzielnie mieszkaniowe oraz wspólnoty lokatorów, często jako organizacje pożytku publicznego. Odpowiednie regulacje i zarządzanie miejscami parkingowymi na prywatnych drogach lub parkingach służyć mają szerokiemu gronu użytkowników.

Koncentrujemy się na „produktach parkingowych”, które wychodzą naprzeciw indywidualnym potrzebom zróżnicowanych grup klientów: osób parkujących incydentalnie, firm, mieszkańców osiedli z parkingami, osób odwiedzających, klientów firm, rodzin, osób podróżujących itp. Monitorujemy więc trendy i prowadzimy na bieżąco badania rynku, tak aby nieustannie ulepszać nasze produkty. Najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, zoptymalizowane procesy oraz ciągłe udoskonalenia pozwalają minimalizować koszty. W ten sposób APCOA PARKING zapewnia rentowność każdego parkingu samochodowego i pełną satysfakcję właściciela. 

Czytaj więcej

Nowoczesny system LPR na parkingu WFC w Warszawie

/aktualnosci/ostatnie-aktualnosci/artykul/nowoczesny-system-lpr-na-parkingu-wfc-w-warszawie/

Od grudnia 2016 roku wielopoziomowy parking w budynku WFC w Warszawie został wyposażony przez APCOA PARKING w nowoczesny i zintegrowany moduł LPR (License Plate Recognition).

Pozwala on na kontrolę dostępu użytkowników abonamentowych w oparciu o weryfikację za pomocą karty zbliżeniowej, jak też na podstawie numeru rejestracyjnego pojazdu.

Dzięki zaawansowanej technologicznie konfiguracji użytkownicy cieszą się ułatwieniami jeśli chodzi o obsługę systemu np. automatyczne otwarcie szlabanu po rozpoznaniu numeru rejestracyjnego bez konieczności użycia karty zbliżeniowej, możliwość płatności kartami płatniczymi w kasie automatycznej (transakcje stykowe i zbliżeniowe do 50 PLN).System został również zintegrowany z systemem kontroli dostępu do budynku dzięki czemu:

  • Użytkownicy abonamentowi mogą używać tej samej karty dostępu na parking i do powierzchni biurowej,
  • Użytkownicy okazjonalni (na podstawie biletów jednorazowych) mogą poruszać się w obrębie dostępu do parkingu i wyjścia z parkingu przez bramki w hallu budynkowym za pomocą biletu jednorazowego systemu parkingowego z kodem paskowym.

Wjazd na parking zyskał dużą, podświetlaną tablicę informacyjną m.in. z informacją o dostępnych na parkingu usługach oraz ilości dostępnych miejsc parkingowych dla klientów okazjonalnych, gości najemców itp.Nowy System pozwala również na wprowadzenie szeregu dogodnych produktów jak np. czeki parkingowe, walidacje, bilety kongresowe, przedpłacone itp.

Czytaj więcej

Parkingi przy Porcie Lotniczym Ławica wyposażone w nowoczesny i wszechstronny system LPR.

/aktualnosci/ostatnie-aktualnosci/artykul/parkingi-przy-porcie-lotniczym-lawica-wyposazone-w-nowoczesny-i-wszechstronny-system-lpr/

Od października b.r. parkingi przy Porcie Lotniczym Ławica w Poznaniu zostały wyposażone przez APCOA PARKING  w nowoczesny i wszechstronny system do identyfikacji odczytu tablic rejestracyjnych pojazdów, tak zwany LPR – License Plate Recognition System. Ponadto w urządzeniach wjazdowych i wyjazdowych zamontowano czytniki, które umożliwiają odczyt kodów QR (Quick Response) na nośnikach papierowych oraz monitorach smartphone. 

Czytaj więcej

Nowoczesny system LPR na parkingu RONDO 1 w Warszawie

/aktualnosci/ostatnie-aktualnosci/artykul/nowoczesny-system-lpr-na-parkingu-rondo-1-w-warszawie/

Od września b.r. wielopoziomowy parking w budynku Rondo 1 w Warszawie został wyposażony przez APCOA PARKING w nowoczesny i wszechstronny system do identyfikacji odczytu tablic rejestracyjnych pojazdów, tak zwany LPR – License Plate Recognition System. 

Czytaj więcej

APCOA PARKING zarządza parkingiem w FOCUS PARK RYBNIK

/aktualnosci/ostatnie-aktualnosci/artykul/apcoa-parking-zarzadza-parkingiem-w-focus-park-rybnik/

Od października b.r. APCOA PARKING zarządza parkingiem przy Galerii Handlowej FOCUS PARK w Rybniku. Do dyspozycji klientów jest 320 miejsc parkingowych.

Parking został wyposażony w system parkingowy SKIDATA, który jest serwisowany wyłącznie przez własny i  wykwalifikowany serwis techniczny APCOA PARKING.

Czytaj więcej

Parking w centrum handlowym

/aktualnosci/ostatnie-aktualnosci/artykul/parking-w-centrum-handlowym/

Jak ważny jest parking doskonale wie każdy kierowca. Coraz częściej właściciele centrów handlowych, hoteli oraz biurowców już na wczesnym etapie procesu inwestycyjnego dużo uwagi poświęcają doborowi infrastruktury parkingowej oraz profesjonalnej organizacji i obsługi parkingu.

Jak ważny jest parking doskonale wie każdy kierowca. Coraz częściej właściciele centrów handlowych, hoteli oraz biurowców już na wczesnym etapie procesu inwestycyjnego dużo uwagi poświęcają doborowi infrastruktury parkingowej oraz profesjonalnej organizacji i obsługi parkingu.

Parking to obecnie nie tylko miejsce postojowe, na którym możemy pozostawić swój pojazd. To cały model zarządzania, który wraz z nowoczesną technologią usprawnia proces parkowania i pobierania opłat, stanowiących często znaczącą pozycję w strukturze przychodów centrum handlowego.

O nowościach w systemie parkowania i zarządzania obiektami parkingowymi mówi Maciej Zawadzki, Prezes Zarządu APCOAPARKING Polska. APCOA PARKING to obecnie największa w Polsce i Europie firma działająca w branży parkingowej. Co stoi za sukcesem firmy?


Nasza firma jest obecna w Europie od 1974 roku, prowadzimy działalność w 12 krajach, zarządzając ponad 8 500 parkingami, w tym prawie 400 przy centrach handlowych. Nasze roczne przychody przekraczają 850 mln Euro. W Polsce APCOA PARKING istnieje od 1998 roku wyznaczając standardy i kierunki rozwoju na krajowym rynku zarządzania parkingami. Obecnie zarządzamy ponad 70 obiektami parkingowymi. Wyposażamy je w najnowocześniejszy sprzęt renomowanych międzynarodowych producentów, co w połączeniu z międzynarodowym doświadczeniem naszego zespołu wpływa na skuteczność oraz wysoką jakość świadczonych usług. Dla każdego zarządzanego przez nas obiektu parkingowego opracowujemy koncepcję prawidłowej organizacji ruchu, doboru sprzętu technicznego oraz zarządzania, w tym optymalnej struktury taryfowej, uwzględniając zarówno specyfikę obiektu jak i oczekiwania klienta. Dzięki jakości i skuteczności świadczonych przez nas usług, od kilku lat nasza firma w Polsce rozwija się w tempie 20-30% rocznie. 

Jakie nowe obiekty korzystają z Państwa usług?

W tym roku między innymi podpisaliśmy wieloletni kontrakt na zarządzanie wielopoziomowym parkingiem Warsaw Financial Center. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych wież biurowych w śródmieściu Warszawy, oferująca 333 miejsca parkingowe. Równocześnie w najbliższej okolicy nasza firma zarządza już obiektami parkingowymi w pozostałych wieżach tworzących ultranowoczesne centrum biurowe Warszawy tj. przy biurowcach Rondo1, Hotelu Marriott, Spektrum Tower oraz w położonym nieopodal Atrium International. Portfel naszych projektów powiększył się w tym roku także o kolejne parkingi miejskie i obiekty handlowe na terenie całego kraju min. z sieci Tesco, Netto czy też Biedronka. W sumie zarządzamy obecnie parkingami przy ponad 20 obiektach handlowych w Polsce.

Działalność APCOA to jednak nie tylko parkingi przy obiektach handlowych i biurowych?

Oczywiście. Nasza firma zarządza także parkingami przy innych obiektach takich jak hotele, szpitale, lotniska, parkingi miejskie, kina, obiekty rekreacyjne i sportowe. Dla każdego z nich przygotowujemy indywidualną strategię, obejmującą także działalność handlową w celu maksymalizacji rentowności danego parkingu.

Z jakimi rozwiązaniami technicznymi i nowoczesnymi technologiami mamy do czynienia na zarządzanych przez Państwa parkingach?


Eksperci Grupy APCOA regularnie analizują europejski rynek systemów parkingowych. Co kilka lat wybieramy kilku producentów zapewniających, naszym zdaniem, najwyższą jakość oraz bezawaryjne i zaawansowane technologicznie urządzenia parkingowe. Obecnie pracujemy na systemach takich marek jak Designa, Parkeon czy Skidata. Dzięki znacznej skali zakupów w Europie producenci udzielają nam wysokich rabatów, które z reguły przenosimy na naszych klientów. Korzystamy z systemów parkingowych opartych o rozwiązania wyposażone w szlabany, a także w bezobsługowe parkometry. Każdy rodzaj urządzeń dedykowany jest do innego rodzaju obiektu. Wśród nowoczesnych technologii standardem są obecnie systemy lamp LED wskazujących kierowcom wolne miejsca parkingowe, czy też możliwość dokonywania płatności bezstykowymi kartami płatniczymi w kasach automatycznych i parkometrach. W tej chwili pracujemy nad wprowadzeniem nowych, alternatywnych metod płatności, które będą jeszcze wygodniejsze dla kierowców. Coraz większa liczba właścicieli obiektów parkingowych jest też zainteresowana digitalizacją systemu parkowania. Sięgamy wówczas po systemy rozpoznawania numerów rejestracyjnych pojazdów, systemy oparte na QR kodach, czy też zaawansowane systemy rezerwacyjne miejsc parkingowych.

Dziękuję za rozmowę.

Czytaj więcej

Nowe parkingi przy „Galerii Wybickiego” w Kościerzynie oraz „Galerii Familia” w Gdańsku.

/aktualnosci/ostatnie-aktualnosci/artykul/nowe-parkingi-przy-galerii-wybickiego-w-koscierzynie-oraz-galerii-familia-w-gdansku/

Nowe parkingi w Gdańsku

Od kwietnia b.r.  APCOA PARKING zarządza parkingiem przy Centrum Handlowym „ Galeria Wybickiego” w Kościerzynie oraz parkingiem przy Centrum Handlowym „Familia” w Gdańsku.

Czytaj więcej

APCOA PARKING podpisała dziesięcioletni kontrakt na zarządzanie wielopoziomowym parkingiem w obiekcie Warsaw Financial Center w Warszawie.

/aktualnosci/ostatnie-aktualnosci/artykul/apcoa-parking-podpisala-dziesiecioletni-kontrakt-na-zarzadzanie-wielopoziomowym-parkingiem-w-obiekci/

APCOA PARKING podpisała dziesięcioletni kontrakt na zarządzanie wielopoziomowym parkingiem w obiekcie Warsaw Financial Center w Warszawie.

 

W marcu b.r. APCOA PARKING podpisała dziesięcioletnią umowę na zarządzanie wielopoziomowym parkingiem liczącym 380 miejsc w obiekcie biurowym Warsaw Financial Center, jednym z najbardziej prestiżowych wieżowców stolicy, położonym w Centralnej Dzielnicy Biznesowej Warszawy. Działalność APCOA PARKING w tym obiekcie obejmuje również prowadzenie myjni samochodowej. W 2016 roku parking zostanie gruntownie zmodernizowany i wyposażony w nowy system parkingowy DESIGNA. APCOA PARKING od wielu lat współpracuje ze znaczącymi inwestorami, właścicielami nieruchomości oraz instytucjami publicznymi w całym kraju. Należą do nich prestiżowe biurowce, galerie handlowe, lotniska, hotele, parkingi miejskie oraz szpitale

Czytaj więcej