Nowe kierownictwo wprowadzi APCOA w kolejną epokę wzrostu

/aktualnosci/ostatnie-aktualnosci/artykul/nowe-kierownictwo-wprowadzi-apcoa-w-kolejna-epoke-wzrostu/

Stuttgart, 1 marca 2016 r..— Grupa APCOA PARKING, która jest europejskim liderem w dziedzinie usług parkingowych, wybrała Philippe’a Op de Beecka (54 lata) na stanowisko nowego dyrektora generalnego. Z kolei z dniem 1 marca 2016 r. Steffen Bätjer (46 lat) obejmie funkcję dyrektora ds. finansowych.

 

  • Philippe Op de Beeck dołącza do przedsiębiorstwa jako dyrektor generalny z dniem 4 kwietnia
  • Steffen Bätjer dołącza do przedsiębiorstwa jako dyrektor ds. finansowych z dniem 1 mar
  • Dotychczasowy dyrektor generalny Ralf Bender będzie wspierał APCOA jako starszy doradca

Stuttgart, 1 marca 2016 r.. — Grupa APCOA PARKING, która jest europejskim liderem w dziedzinie usług parkingowych, wybrała Philippe’a Op de Beecka (54 lata) na stanowisko nowego dyrektora generalnego. Z kolei z dniem 1 marca 2016 r. Steffen Bätjer (46 lat) obejmie funkcję dyrektora ds. finansowych. Pan Op de Beeck, który przez 25 lat pracował w wielu spółkach działających na rynku europejskim i globalnym, dołączy do APCOA z dniem 4 kwietnia.

Nowy dyrektor generalny przechodzi do APCOA z międzynarodowej firmy cateringowej Compass Group. Przez ostatnie trzy lata sprawował w niej funkcję dyrektora zarządzającego grupy na obszar Azji i Pacyfiku, natomiast przed jej objęciem przez dwa lata pełnił taką samą rolę w odniesieniu do obszaru Europy. Wcześniej był on z kolei prezesem na obszar EMEA firmy Gategroup zajmującej się świadczeniem usług na rzecz branży lotniczej, a także starszym wiceprezesem Swisslog — producenta rozwiązań automatycznych. Oprócz tego zajmował również wyższe stanowiska kierownicze w Renault Credit International, Axus International, Hertz Rent a Car oraz Unilever. Pan Op de Beeck ma bogate doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami usługowymi oraz pozytywny bilans dokonań w zakresie stymulowania rentownego wzrostu w firmach usługowych poprzez wykorzystywanie pełnego potencjału skierowanej do klientów oferty.

Pan Bätjer przechodzi do APCOA z Techem, przedsiębiorstwa oferującego rozwiązania w dziedzinie zarządzania energią, w którym przez ponad sześć lat pełnił funkcję dyrektora ds. finansowych. Przed przejściem do Techem zajmował on natomiast wyższe stanowiska w zakresie zarządzania finansami w WestLB i Universal Music. Swoją karierę rozpoczął zaś w firmie konsultingowej McKinsey&Co. Zdobyte przez niego w firmach usługowych doświadczenie oraz wyjątkowe umiejętności handlowe, strategiczne i analityczne stanowią dla APCOA idealną kombinację pozwalającą realizować priorytetowy plan wzrostu.

Tak wypowiedział się na ten temat Nick Buckles, przewodniczący komitetu doradczego APCOA: „Z wielką przyjemnością witamy w APCOA Philippe’a Op de Beecka i Steffena Bätjera. Philippe wielokrotnie potwierdził, że potrafi w wyjątkowy sposób zwiększać wydajność przedsiębiorstw, zapewniając przejrzystość strategiczną oraz realizując cele w zakresie komercjalizacji i skupiania się na potrzebach klienta, a przy tym egzekwując dyscyplinę w działaniu. Steffen ma bogate doświadczenie gdy chodzi o dążenie do doskonałości operacyjnej i przeprowadzanie działań związanych z przekształceniami w firmach usługowych. Jesteśmy przekonani, że ich kompetencje uzyskane w czołowych firmach usługowych pozwolą zapewnić, aby APCOA w dalszym ciągu była europejskim liderem branży i realizowała założone cele strategiczne”.

Philippe Op de Beeck powiedział: „Jestem zaszczycony, mogąc dołączyć do APCOA jako dyrektor generalny i dzielić się moim doświadczeniem z myślą o dalszym wzroście i umacnianiu pozycji przedsiębiorstwa. APCOA ma odpowiednie możliwości, aby wykorzystać nowe szanse. Jestem przekonany, że dysponujemy zespołem i zasobami, dzięki którym zdobędziemy kolejne przyczółki na najważniejszych rynkach europejskich. Cieszę się na współpracę z pracownikami APCOA i mam nadzieję, że razem uda nam się wprowadzić firmę na kolejny etap rozwoju”.

Pan Buckles dodał: „Dziękujemy ustępującemu dyrektorowi generalnemu Ralfowi Benderowi i dyrektorowi ds. finansowych Nicolasowi Reinhartowi — odegrali oni bardzo istotne role i wnieśli duży wkład w zapewnienie stabilności i osiągnięcie niezwykle pozytywnych wyników, które były udziałem APCOA w ubiegłym roku. Jesteśmy zadowoleni, że Ralf pozostanie z nami jako starszy doradca APCOA oraz że firma będzie w dalszym ciągu korzystała z jego doświadczenia. Nicolas będzie pracował w firmie do końca marca, co pozwoli zapewnić bezproblemowe przejście do nowego zespołu kierowniczego”.

Ralf Bender powiedział: „Po uwieńczonej sukcesem operacji dokapitalizowania APCOA w 2014 r. oraz zakończeniu procesu usprawnień operacyjnych, przekazuję Philippe’owi Op de Beeckowi stabilną organizację, która jest gotowa na dalszy wzrost. Przez ostatnie pięć i pół roku kierowałem naszą firmą, dzięki czemu jestem obecnie gotowy na podjęcie nowych wyzwań biznesowych. Jednocześnie będę miał przyjemność w dalszym ciągu wspierać APCOA jako starszy doradca”.

Od czasu przeprowadzenia restrukturyzacji w 2014 r. APCOA odnotowuje znaczący wzrost przychodów, rentowności i przepływów pieniężnych. W 2015 r. wynik EBITDA wzrósł o ok. 7% do poziomu w przybliżeniu 59 mln EUR, natomiast wynik EBIT wzrósł o 20% do poziomu ponad 35 mln EUR. Z końcem 2015 r. firma miała bardzo bezpieczne saldo gotówkowe przekraczające 50 mln EUR. "

Wróć
 
 

Wszystkie nasze parkingi pozostają otwarte dla naszych klientów! Dostęp zbliżeniowy i automatyczne płatności elektroniczne są zapewniane w większości naszych lokalizacji za pośrednictwem naszej bezpłatnej aplikacji APCOA FLOW - nie trzeba wyciągać biletu ani płacić gotówką w automacie płatniczym.