Parking w centrum handlowym

/aktualnosci/ostatnie-aktualnosci/artykul/parking-w-centrum-handlowym/

Jak ważny jest parking doskonale wie każdy kierowca. Coraz częściej właściciele centrów handlowych, hoteli oraz biurowców już na wczesnym etapie procesu inwestycyjnego dużo uwagi poświęcają doborowi infrastruktury parkingowej oraz profesjonalnej organizacji i obsługi parkingu.

Jak ważny jest parking doskonale wie każdy kierowca. Coraz częściej właściciele centrów handlowych, hoteli oraz biurowców już na wczesnym etapie procesu inwestycyjnego dużo uwagi poświęcają doborowi infrastruktury parkingowej oraz profesjonalnej organizacji i obsługi parkingu.

Parking to obecnie nie tylko miejsce postojowe, na którym możemy pozostawić swój pojazd. To cały model zarządzania, który wraz z nowoczesną technologią usprawnia proces parkowania i pobierania opłat, stanowiących często znaczącą pozycję w strukturze przychodów centrum handlowego.

O nowościach w systemie parkowania i zarządzania obiektami parkingowymi mówi Maciej Zawadzki, Prezes Zarządu APCOAPARKING Polska. APCOA PARKING to obecnie największa w Polsce i Europie firma działająca w branży parkingowej. Co stoi za sukcesem firmy?


Nasza firma jest obecna w Europie od 1974 roku, prowadzimy działalność w 12 krajach, zarządzając ponad 8 500 parkingami, w tym prawie 400 przy centrach handlowych. Nasze roczne przychody przekraczają 850 mln Euro. W Polsce APCOA PARKING istnieje od 1998 roku wyznaczając standardy i kierunki rozwoju na krajowym rynku zarządzania parkingami. Obecnie zarządzamy ponad 70 obiektami parkingowymi. Wyposażamy je w najnowocześniejszy sprzęt renomowanych międzynarodowych producentów, co w połączeniu z międzynarodowym doświadczeniem naszego zespołu wpływa na skuteczność oraz wysoką jakość świadczonych usług. Dla każdego zarządzanego przez nas obiektu parkingowego opracowujemy koncepcję prawidłowej organizacji ruchu, doboru sprzętu technicznego oraz zarządzania, w tym optymalnej struktury taryfowej, uwzględniając zarówno specyfikę obiektu jak i oczekiwania klienta. Dzięki jakości i skuteczności świadczonych przez nas usług, od kilku lat nasza firma w Polsce rozwija się w tempie 20-30% rocznie. 

Jakie nowe obiekty korzystają z Państwa usług?

W tym roku między innymi podpisaliśmy wieloletni kontrakt na zarządzanie wielopoziomowym parkingiem Warsaw Financial Center. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych wież biurowych w śródmieściu Warszawy, oferująca 333 miejsca parkingowe. Równocześnie w najbliższej okolicy nasza firma zarządza już obiektami parkingowymi w pozostałych wieżach tworzących ultranowoczesne centrum biurowe Warszawy tj. przy biurowcach Rondo1, Hotelu Marriott, Spektrum Tower oraz w położonym nieopodal Atrium International. Portfel naszych projektów powiększył się w tym roku także o kolejne parkingi miejskie i obiekty handlowe na terenie całego kraju min. z sieci Tesco, Netto czy też Biedronka. W sumie zarządzamy obecnie parkingami przy ponad 20 obiektach handlowych w Polsce.

Działalność APCOA to jednak nie tylko parkingi przy obiektach handlowych i biurowych?

Oczywiście. Nasza firma zarządza także parkingami przy innych obiektach takich jak hotele, szpitale, lotniska, parkingi miejskie, kina, obiekty rekreacyjne i sportowe. Dla każdego z nich przygotowujemy indywidualną strategię, obejmującą także działalność handlową w celu maksymalizacji rentowności danego parkingu.

Z jakimi rozwiązaniami technicznymi i nowoczesnymi technologiami mamy do czynienia na zarządzanych przez Państwa parkingach?


Eksperci Grupy APCOA regularnie analizują europejski rynek systemów parkingowych. Co kilka lat wybieramy kilku producentów zapewniających, naszym zdaniem, najwyższą jakość oraz bezawaryjne i zaawansowane technologicznie urządzenia parkingowe. Obecnie pracujemy na systemach takich marek jak Designa, Parkeon czy Skidata. Dzięki znacznej skali zakupów w Europie producenci udzielają nam wysokich rabatów, które z reguły przenosimy na naszych klientów. Korzystamy z systemów parkingowych opartych o rozwiązania wyposażone w szlabany, a także w bezobsługowe parkometry. Każdy rodzaj urządzeń dedykowany jest do innego rodzaju obiektu. Wśród nowoczesnych technologii standardem są obecnie systemy lamp LED wskazujących kierowcom wolne miejsca parkingowe, czy też możliwość dokonywania płatności bezstykowymi kartami płatniczymi w kasach automatycznych i parkometrach. W tej chwili pracujemy nad wprowadzeniem nowych, alternatywnych metod płatności, które będą jeszcze wygodniejsze dla kierowców. Coraz większa liczba właścicieli obiektów parkingowych jest też zainteresowana digitalizacją systemu parkowania. Sięgamy wówczas po systemy rozpoznawania numerów rejestracyjnych pojazdów, systemy oparte na QR kodach, czy też zaawansowane systemy rezerwacyjne miejsc parkingowych.

Dziękuję za rozmowę.

Wróć
 
 

Wszystkie nasze parkingi pozostają otwarte dla naszych klientów! Dostęp zbliżeniowy i automatyczne płatności elektroniczne są zapewniane w większości naszych lokalizacji za pośrednictwem naszej bezpłatnej aplikacji APCOA FLOW - nie trzeba wyciągać biletu ani płacić gotówką w automacie płatniczym.