W APCOA mamy poczucie, że możemy i musimy działać na rzecz możliwie zrównoważonego rozwoju ekosystemu.

 

W 2021 r. daliśmy początek inicjatywie pod nazwą „APCOA: Sustainability in Action”, tworząc ramy organizacyjne dla licznych projektów naszej firmy w obszarze ESG. Inicjatywa wpisała się na trwałe w działalność APCOA: dotyczy naszych pracowników, kierowców parkujących w naszych obiektach, klientów i wszystkich organizacji, którym nasza firma świadczy usługi.

W prowadzonej działalności stykamy się z 70 proc. mieszkańców trzynastu krajów, w których jesteśmy obecni. Doskonale rozumiemy, że to, w jaki sposób działamy, może bezpośrednio wpływać na lokalne społeczności.

W raporcie za 2021 r. o naszych działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju przedstawiliśmy przyjętą strategię w zakresie ESG , omawiając szczegółowo niektóre z inwestycji, które realizujemy od 2016 r. z myślą o wprowadzeniu realnych zmian. Czasami zmiany, które wprowadzamy, mają niewielki wpływ na ogół społeczeństwa, lecz mają znaczenie lokalne -- dlatego przyjęty przez nas plan ESG łączy w sobie inicjatywy duże z tymi realizowanymi na mniejszą skalę.

APCOA zajmuje centralne miejsce w obszarze mobilności i dzięki temu może odgrywać istotną rolę w działaniach na rzecz poprawy środowiska.

 

Zachęcamy do zapoznania się z raportem w którym czytelnik znajdzie różnorodne przykłady  prowadzonych w grupie inicjatyw, obejmujących każdy obszar ESG.

Raport zrównoważonego rozwoju Grupy APCOA PARKING 2023

Raport zrównoważonego rozwoju Grupy APCOA PARKING 2022

 
 

Wszystkie nasze parkingi pozostają otwarte dla naszych klientów! Dostęp zbliżeniowy i automatyczne płatności elektroniczne są zapewniane w większości naszych lokalizacji za pośrednictwem naszej bezpłatnej aplikacji APCOA FLOW - nie trzeba wyciągać biletu ani płacić gotówką w automacie płatniczym.